PAYLAŞ

Müge Turgay Mimarlık

Müge Turgay tarafından 2013 yılında mimarlık hizmetleri verme amacıyla İstanbul Bağdat Caddesi’nde kurulan Müge Turgay Mimarlık, mimarlık ve iç dekorasyon alanlarında projeler geliştirmekte, tasarlamakta ve projelendirmektedir.

Her proje coğrafik konumu ve ihtiyaç programıyla kendine özeldir. Müge Turgay Mimarlık, tüm verilerin efektif kullanıldığı, çevreye ve doğaya saygılı, mimari kriterlere uygun projeler tasarlamayı ve kullanıcıların konforu için projeler üretmeyi amaç edinmiştir. Bu amaç öncülüğünde konut, avm, karma yapılar gibi birçok alanda mimari hizmet vermektedir.

0
Bitmiş Proje

0
Mutlu Müşteri

0
Çalışma Süresi

F. Müge Turgay Karamuk

F. Müge Turgay

Yüksek Mimar

1978’de İstanbul’da doğdu. 1996 yılında Semiha Şakir Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık eğitimine başladı. 2000 yılında Mimarlık Fakiltesinden mezun olup, İ.T.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Anabilim Dalında Bina Bilgisi programında yüksek lisansına başladı. Yüksek lisansına devam ederken Y. Mimar Mümtaz Yamaç ‘ın mimarlık ofisinde ve daha sonra İRİS Tanıtım & Merchandising firmasında grafik, fuar standı ve iç dekorasyon projelerinde görev aldı. 2003 yılında ‘’Endüstrileşmiş Çatı Bileşenleri Üzerine Bir İnceleme’’ adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Mesleki eğitimine devam etmek için Milano’ya giderek, Domus Academy’de ‘’Master In Design’’ programıyla ikinci yüksek lisansını yaptı. Eğitimi sırasında 3 kişilik bir ekip olarak çalıştığı projesi dereceye girdiği için Bolonya’daki CERSAI Seramik fuarında sergilendi.

Yaklaşık 1.5 sene ‘’Luigi Ferrario’’  mimarlık stüdyosunda mimari tasarım ve uygulama projelerinde görev aldı. 2005 senesinde İstanbul’ a geri döndükten sonra, TAGO Mimarlık’ta yaklaşık 7 sene çeşitli avm, ofis ve konut projelerinde proje müdürü olarak çalıştı. Bu sırada TAGO Mimarlık tarafından tasarlanan ve yürütülen Korupark Avm projesi için Torunlar GYO şirketi şantiyesi design ofisinde görev aldı. 2012-2013 yılları arasında Özel İstanbul Medipol Hastanelerinde Mimari Proje Koordinatörlüğü yaptı. 2013 yılında Müge Turgay Mimarlık şirketini kurdu.

Hizmetlerimiz

Mimari Hizmetlerimiz

  • Konsept Proje
  • Avan Proje
  • Cephe Tasarım ve 3D Görselleştirme
  • Ruhsat Projesi
  • Uygulama Projesi

İç Mimari Hizmetlerimiz

  • İç Dekorasyon Tasarımı
  • Mobilya Tasarımı