PAYLAŞ

Büyük Kulüp Röportajı

Büyük Kulüp Röportaj

Merhaba, 1978 yılında İstanbul’da doğdum. 1996 yılında Özel Semiha Şakir Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde mesleki eğitimime başladım. 2000 yılında Mimarlık Fakültesinden mezun olup, İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Anabilim Dalında Bina Bilgisi programında yüksek lisans yapma hakkı kazandım. Yüksek lisansıma devam ederken Y. Mimar Mümtaz Yamaç’ın mimarlık ofisinde, daha sonra da İRİS Tanıtım firmasında iç dekorasyon, grafik tasarımı ve fuar standı projelerinde görev aldım.

İtalya’da master yapmak üzere Domus Academy’nin “Master In Design” programı için Milano’ya gittim. İkinci yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Milano’da iş tecrübesi edinmek üzere Luigi Ferrario’nun mimarlık ofisinde çalışmaya başladım. Yaklaşık 1.5 sene mimari tasarım ve uygulama projelerinde yer aldım.

2005 yılında İstanbul’a döndükten sonra 7 sene TAGO Mimarlık ’ta çalışmaya başladım. Bu sırada TAGO Mimarlık tarafından tasarlanan ve yürütülen Korupark AVM projesi için Torunlar GYO Şirketi bünyesindeki tasarım ofisinde çalıştım. Görevim sırasında birçok projede yer aldım. 2012 – 2013 yılları arasında Özel İstanbul Medipol Hastanelerinde Mimari Proje Koordinatörlüğü yaptım.

Ailemin ve eski patronum Y. Mimar Gökhan Aktan Altuğ’un manevi desteği ile 2013 yılında kendi ofisim olan “Müge Turgay Mimarlık” şirketini kurdum. Müge Turgay Mimarlık olarak, Tago Mimarlık ile birlikte yürüttüğümüz projelerin yanında, kentsel dönüşüm projeleri, ofis, konut, avm, endüstriyel binalar gibi birçok konuda proje hizmeti vermekteyiz. Çevreye ve doğaya saygı, tüm verilerin efektif kullanımı, mimari kriterlere uygunluk, projelerimizi tasarlarken başlıca dikkat ettiğimiz konular. Projelerimizdeki hedefimiz, işveren isteklerinin de dikkate alındığı, kullanıcıların konfor şartlarının sağlandığı ve mimari açıdan tatmin edici ve özgün projeler tasarlayıp hayata geçirebilmek. Bu hedef bilinciyle her geçen gün çok daha güzel ve etkileyici projeler tasarlayıp, uygulamaya devam etmek niyetindeyiz.

Ailemin tüm yaşamım boyunca bana vermiş olduğu destekle hem mesleki hem de sosyal alanda çok büyük tecrübeler edindim. Bana verilmiş en büyük olanaklardan biri de Büyük Kulüp üyeliğim olmuştur. 1999 yılından beri Büyük Kulübe üye olmanın avantajını ve güzelliklerini yaşıyorum.  Aile yemeklerimizin keyifle yendiği, çevremizde nezih ve seçkin insanların bulunduğu, kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz sıcak bir ortamda olmanın mutluluğu tartışılmaz. Bunun yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirildiğine şahit olmak , doğayı koruyan, Cumhuriyetine bağlı yapısı ile uzun yıllardır kendini geliştirerek büyüyen bir Kulübün üyesi olma ayrıcalığının bilincindeyim. Bu bilinçle birlikte, ailem gibi bende Büyük Kulüp’e yardımcı olabileceğim her konuda destek vermeye hazır olduğumu söylemek isterim.

21 Comments

Comments are closed.